Dovolená s plážovým volejbalem - Itálie, Lignano

plážový volejbal Lignano - základní informace

Další turnus začíná už za dní!

V roce 2000 jsme uspořádali pro partu kamarádů, se kterými jsme chodili v Praze hrát plážový volejbal, první akci v italském Lignanu. Akce se konala začátkem května a byla úspěšná. Další rok jsme jeli zase a bylo nás více. Postupně se přidávali další a další lidé. Někdy v roce 2005 nás už bylo moc a tak z jednoho týdenního pobytu byly nakonec dva a letos (2018) jsou již tři. V roce 2007 jsme přidali ještě podzimní turnus a i ten se postupně rozrostl do dvou.

Akce vznikla pro kamarády. A pevně věříme, že i nyní je to stále akce, kam lidé jezdí rádi. Nikdy to nebyl přísně a přesně organizovaný beach kemp, kde bychom někoho nutili jít ráno běhat, být v devět na pláži či dokonce posilovat. Stále je to kamarádská akce. Je nás více a více, ale nikdo se na nikoho nemračí, když ráno nedokáže vstát (večírek byl náročný), nikdo se nezlobí, že dnes někdo nepřišel na pláž, protože jede na výlet do Benátek.

Na každý turnus přijede někdo nový. Někdo, kdo to našel na webu a nikoho nezná. Ještě se nestalo, aby se nedokázal zapojit, nenašel si partnery na hru či se cítil sám. Nebojte se přidat. Nejezdí s námi nikdo konfliktní. Akce je o sportu, zábavě a pohodě.

Plážový volejbal - kurty

plážový volejbal Lignano - kurtyKurty v Lignanu stavíme vždy přímo na pláži, pár kroků od moře, pár kroků od baru, pár kroků od přístupu na pláž. Kurty jsou určeny pouze pro účastníky pobytu s námi. Jsou tedy k dispozici od rána do večera (pro některé nadšence i v noci). Počet kurtů stavíme dle počtu účastníků a podle možností na pláži. Většinou stavíme 8 až 10 kurtů, můžeme však postavit až 12 kurtů. Vždy stavíme takový počet kurtů, aby bylo možné jít hrát kdykoliv, s minimálním čekáním. Ačkoliv počet kurtů uzpůsobujeme počtu účasntíků, tak zároveň regulujeme počet účastníků. V některých termínech je proto počet účastníků omezen, většinou číslem 80.

Snažíme se, aby kurty splňovaly nároky i těch nejlepších hráčů. Všechny kurty mají kvalitní sítě, anténky, lajny a většina kurtů i molitanové ochrany na sloupy. K dispozici jsou hrabla. Výška sítě je přizpůsobena počtu mužů a žen. Vždy je větší počet kurtů s pánskou sítí, ale vždy jsou také kurty určené pouze pro ženy.

Plážový volejbal - stravování

plážový volejbal Lignano - stravováníVšechny akce s plážovým volejbalem v Lignanu jsou s vlastním stravováním. Ubytování je v apartmánech, které všechny mají vybavenou kuchyňku. Kuchyňky jsou vybaveny základním nádobím, všude je plynový vařič, někde s troubou, někde je myčka. Nikde nejsou mikrovlnky. Občas je k dispozici varná konvice. Nádobí - talíře, příbory, hrnky, skleničky, ... všeho je v apartmánech dost. Pokud není, tak to mají určitě u sousedů, kde byl poslední večírek. Nákupy je možné udělat v obchodech v docházkové vzdálenosti. Není potřeba si nic zásadního z domova vozit, vše se dá za podobné ceny nakoupit přímo v Lignanu.

Pokud to časově vyjde, tak se vždy snažíme, aby, alespoň jednou za turnus, byla společná snídaně - palačinky či večeře - např. bramboráky či společné grilování. Zkuste si upéct 330 palačinek nebo 380 bramboráků :-).

V okolí jsou restaurace. Některé jsou pár kroků, některé pak na dojezd autem či na bruslích. Ceny jsou na známé letovisko velmi rozumné.

Plážový volejbal - Lignano

plážový volejbal Lignano - městečko LignanoMoře, pláž a příroda v Lignanu vytvořila úchvatnou scenérii ideální pro Vaši dovolenou. V Lignanu najdete vše, co si jen můžete přát: odpočinek, wellness, sport, bohaté příležitosti k nákupům, místa pro dlouhé procházky, módu a tradici, nefalšovanou chuť místní kuchyně, vyhlášená vína, zábavu pro všechny věkové skupiny ... a ještě mnohem více.

Pláž ... nejcennější zlato. V jemném zlatavém písku na pláži prožijete nezapomenutelné dny plné slunce, odpočinku a her. Lignano má 8 kilometrů dlouhou nádhernou pláž. Najdete zde nejmodernější vybavení, ale zároveń i místa, kde si příroda uchovala svůj původní ráz a nedotčenost.

Díky postupně svažujícímu se moři je Lignano ideální především pro děti, pláže a moře v okolí Lignana však také velmi rádi vyhledávají milovníci vodních sportů. Lignano je již řadu let hrdým nositelem modré vlajky EU, kterou obdrželo za své čisté moře.

Lignano a plážový volejbal - otázky a odpovědi

plážový volejbal Lignano - otázky a odpovědi

Co a jak? Jak to funguje? Co vlastně nabízíme? Co to je ta akce plážový volejbal v Lignanu? Je to klasický beach kemp? Je to pro nás? Kdo tam jezdí? Proč v květnu a září? Zahraju si? Bude se trénovat? Musím každý den na pláž? Je rozcvička? Musím hrát?

Po letech dotazů víme na co se ptáte a zde se pokusíme odpovědět.

Plážový volejbal - pro koho to je?

plážový volejbal Lignano - pro koho to je?Pro všechny. Věková skupina účastníků je od cca 20 do 50 let. Nejvíce je zastoupena skupina okolo 30 let. Jednotlivých turnusů se účastní od 60 do 80 lidí. Většinou je věkové rozložení rovnoměrné, po celé výše uvedené skupině.

Jezdí s námi partičky mladých lidí, rodiny s malými dětmi, páry, party z volejbalu, občas se stane, že přijede i někdo zcela sám.

Naše pobyty jsou pro všechny. Pro všechny, kteří někdy slyšeli, že existuje sport s názvem plážový volejbal, pro všechny, kteří se nebojí seznamovat, kteří rádi sportují, mají rádi pohyb.

Nikdy jsi plážák nehrál? Kdysi jenom šestkový volejbal? Ničemu to nevadí. Příjeď mezi nás.

Plážový volejbal - jaká je úroveň hry? zahraju si?

plážový volejbal Lignano - zahraju si?Ano, každý si zahraje. Ve skupině 60 až 80 osob si, dle našich zkušeností, každý najde k sobě výkonostně podobného spoluhráče či protihráče. Jezdí úplní amatéři, kteří plážový volejbal nikdy nehráli a jedou s partou, jezdí hobby hráči, kteří chodí doma hrát šestky a pak párkrát za léto i beach, jezdí nadšenci co hrají amatérsky beach každý týden, občas jede i někdo, kdo hraje na vyšší úrovni. V každém případě, snad jedině profesionál by se s námi na hřišti nudil. Tomu však můžeme zase nabídnout bohatý společenský program :-).

Jezdí s námi všichni. Bez omezení. Nikdy nejsme schopni předem garantovat, jaká parta se sejde, jaká bude úroveň. Ale s velkou pravděpodobností to bude parta, která je fajn a přijme k sobě každého.

Chceš si nejprve ověřit jaká asi bývá úroveň hry? Napiš a zařadíme tě do mailingu a pozveme na nějaký turnaj, který během roku pořádáme pro lidi, kteří s námi jezdí. Většinou se jedná o termíny v říjnu či listopadu a pak v srpnu.

Plážový volejbal - bude se trénovat?

plážový volejbal Lignano - trénováníNaše akce nejsou beachvolejbalový kemp. Ano, i u nás se trénuje, ano, i u nás se intenzivně hraje. Ale jenom tak, jak každý chce. Nejsou pevné časy nástupu na pláž, není nutné se každý den na pláž dostavit, není nutné jít ráno běhat, nechat se rozčlenit do skupinky, ... Každý si hraje, jak chce, každý si tvoří program naprosto samostatně.

Máte zájem trénovat? Není problém, stačí říci a trénink bude. Neradi vstáváte? Tak jasně, trénink je v 11 nebo snad raději až odpoledne, aby nebylo horko? Je to vše na domluvě.

Trénování může být jednorázové, pravidelné, může být zaměřeno jenom na to co tě trápí, může být zcela obecné.

Máte už pláže dost? Bude dnes foukat vítr? Chcete se podívat do Benátek? Je to zcela na vás. Je to dovolená s plážovým volejbalem. Není to dril, nic není povinné.

Plážový volejbal - jak se bydlí?

plážový volejbal Lignano - bydlení Jak se v Lignanu s námi bydlí je detailně popsáno zde. Nicméně je důležité říci, že nejsme seznamka. Nikdy bychom si netroufli ubytovat společně lidi, kteří se neznají do jednoho apartmánu. Nikdy si nedovolíme ubytovat lidi, kteří se neznají do jednoho pokoje.

Jste sám či sama? Jste pár a nechcete bydlet sami, ale raději s někým?

Rádi pomůžeme. Takových případů se pokaždé pár vyskytne. Společné bydlení vyjde většinou levněji a je i zábavnější. Apartmány pro dva či dokonce pro jednu osobu jsou, ale vždy jsou trošku stranou od ostatních. Je lepší být v partě, je lepší být součástí zábavy, večírků, společného života.

Řešíme to tak, že pokaždé předáme vzájemný kontakt. Zavoláte si, vyměníte si pár mailů a domluvíte se. Pokud ano, tak vás ubytujeme do vhodného apartmánu. Pokud ne, tak to zkusíme znovu. A s dopravou je to totéž.

Kde se parkuje?

U každého apartmánu je parkování. Někdy na zahradě, někdy na parkovišti, někdy na ulici, ale ke každému ubytování je parkování.

Jaké je počasí?

Vždy je krásně, bez mráčku, slunečno :-). Počasí je předem neovlivnitelné. Nicméně za ty roky se nám pouze jednou stalo, že bylo opravdu ošklivo a moc jsme si pláže neužili. Obecně je to tak, že v květnu bývá hezky, ale moře je studené, takže není moc na koupání. Stejně tak jsou občas ještě hodně chladné noci. V září naopak je hezky vždy, noci jsou teplé, moře je na koupání, ale někdy bývá větrno.

Čím se hraje?

Většinou si každý přiveze svůj míč. Pokud ne, tak my vozíme hromadu míčů, takže vždy je nějaký k dispozici na pláži či k zapůjčení u apartmánu.

Jak je to s in-line bruslením?

V Lignanu je pár stezek, kde je možné bruslit. Nicméně využíváme toho, že do Lignana jezdíme na začátku a konci sezony, tedy v době, kdy je Lignano prádzné a dá se jezdit po silnicích. Větší provoz je vždy pouze o víkendu. Brusle využíváme i k dopravě na pláž.

Co sebou?

Dobrou náladu. Formu. Co si vzít z praktických věcí zasíláme spolu s instrukcemi kdy a kam a jak se dostavit. Ve stručnosti - sportovní oblečení, věci na pláž, spacák či povlečení, oblečení na chladné zimní večery, brusle, ...

Jak rezervovat?

Poslat mail a společně provedeme výběr apartmánu. Cca 2 měsíce před odjezdem požadujeme úhradu zálohy na ubytování. Záloha je nevratná. Doplatek je na místě v hotovosti či převodem předem na účet.

Je v ceně pojištění?

Ne, cestovní pojištění není v ceně. Doporučujeme si ho uzavřít. Můžeme ho nabídnout i přímo my. Zejména pro rodiny s dětmi je vhodné si uzavřít i cestovní pojištění s připojištěním storna pobytu.

Kdo akci organizuje?

Akci od začátku, tedy od roku 2000, organizuje cestovní kancelář BlueSport.cz provozovaná firmou HCZ spol. s r.o. CK BlueSport.cz je řádně pojištěná cestovní kancelář. Pobyty na akci se, pokud zde není uvedeno jinak, řídí Všeobecnými podmínkami CK BlueSport.cz.