Lignano a plážový volejbal - otázky a odpovědi

plážový volejbal Lignano - otázky a odpovědi

Co a jak? Jak to funguje? Co vlastně nabízíme? Co to je ta akce plážový volejbal v Lignanu? Je to klasický beach kemp? Je to pro nás? Kdo tam jezdí? Proč v květnu a září? Zahraju si? Bude se trénovat? Musím každý den na pláž? Je rozcvička? Musím hrát?

Po letech dotazů víme na co se ptáte a zde se pokusíme odpovědět.

Plážový volejbal - pro koho to je?

plážový volejbal Lignano - pro koho to je?Pro všechny. Věková skupina účastníků je od cca 20 do 50 let. Nejvíce je zastoupena skupina okolo 30 let. Jednotlivých turnusů se účastní od 60 do 80 lidí. Většinou je věkové rozložení rovnoměrné, po celé výše uvedené skupině.

Jezdí s námi partičky mladých lidí, rodiny s malými dětmi, páry, party z volejbalu, občas se stane, že přijede i někdo zcela sám.

Naše pobyty jsou pro všechny. Pro všechny, kteří někdy slyšeli, že existuje sport s názvem plážový volejbal, pro všechny, kteří se nebojí seznamovat, kteří rádi sportují, mají rádi pohyb.

Nikdy jsi plážák nehrál? Kdysi jenom šestkový volejbal? Ničemu to nevadí. Příjeď mezi nás.

Plážový volejbal - jaká je úroveň hry? zahraju si?

plážový volejbal Lignano - zahraju si?Ano, každý si zahraje. Ve skupině 60 až 80 osob si, dle našich zkušeností, každý najde k sobě výkonostně podobného spoluhráče či protihráče. Jezdí úplní amatéři, kteří plážový volejbal nikdy nehráli a jedou s partou, jezdí hobby hráči, kteří chodí doma hrát šestky a pak párkrát za léto i beach, jezdí nadšenci co hrají amatérsky beach každý týden, občas jede i někdo, kdo hraje na vyšší úrovni. V každém případě, snad jedině profesionál by se s námi na hřišti nudil. Tomu však můžeme zase nabídnout bohatý společenský program :-).

Jezdí s námi všichni. Bez omezení. Nikdy nejsme schopni předem garantovat, jaká parta se sejde, jaká bude úroveň. Ale s velkou pravděpodobností to bude parta, která je fajn a přijme k sobě každého.

Chceš si nejprve ověřit jaká asi bývá úroveň hry? Napiš a zařadíme tě do mailingu a pozveme na nějaký turnaj, který během roku pořádáme pro lidi, kteří s námi jezdí. Většinou se jedná o termíny v říjnu či listopadu a pak v srpnu.

Plážový volejbal - bude se trénovat?

plážový volejbal Lignano - trénováníNaše akce nejsou beachvolejbalový kemp. Ano, i u nás se trénuje, ano, i u nás se intenzivně hraje. Ale jenom tak, jak každý chce. Nejsou pevné časy nástupu na pláž, není nutné se každý den na pláž dostavit, není nutné jít ráno běhat, nechat se rozčlenit do skupinky, ... Každý si hraje, jak chce, každý si tvoří program naprosto samostatně.

Máte zájem trénovat? Není problém, stačí říci a trénink bude. Neradi vstáváte? Tak jasně, trénink je v 11 nebo snad raději až odpoledne, aby nebylo horko? Je to vše na domluvě.

Trénování může být jednorázové, pravidelné, může být zaměřeno jenom na to co tě trápí, může být zcela obecné.

Máte už pláže dost? Bude dnes foukat vítr? Chcete se podívat do Benátek? Je to zcela na vás. Je to dovolená s plážovým volejbalem. Není to dril, nic není povinné.

Plážový volejbal - jak se bydlí?

plážový volejbal Lignano - bydlení Jak se v Lignanu s námi bydlí je detailně popsáno zde. Nicméně je důležité říci, že nejsme seznamka. Nikdy bychom si netroufli ubytovat společně lidi, kteří se neznají do jednoho apartmánu. Nikdy si nedovolíme ubytovat lidi, kteří se neznají do jednoho pokoje.

Jste sám či sama? Jste pár a nechcete bydlet sami, ale raději s někým?

Rádi pomůžeme. Takových případů se pokaždé pár vyskytne. Společné bydlení vyjde většinou levněji a je i zábavnější. Apartmány pro dva či dokonce pro jednu osobu jsou, ale vždy jsou trošku stranou od ostatních. Je lepší být v partě, je lepší být součástí zábavy, večírků, společného života.

Řešíme to tak, že pokaždé předáme vzájemný kontakt. Zavoláte si, vyměníte si pár mailů a domluvíte se. Pokud ano, tak vás ubytujeme do vhodného apartmánu. Pokud ne, tak to zkusíme znovu. A s dopravou je to totéž.

Kde se parkuje?

U každého apartmánu je parkování. Někdy na zahradě, někdy na parkovišti, někdy na ulici, ale ke každému ubytování je parkování.

Jaké je počasí?

Vždy je krásně, bez mráčku, slunečno :-). Počasí je předem neovlivnitelné. Nicméně za ty roky se nám pouze jednou stalo, že bylo opravdu ošklivo a moc jsme si pláže neužili. Obecně je to tak, že v květnu bývá hezky, ale moře je studené, takže není moc na koupání. Stejně tak jsou občas ještě hodně chladné noci. V září naopak je hezky vždy, noci jsou teplé, moře je na koupání, ale někdy bývá větrno.

Čím se hraje?

Většinou si každý přiveze svůj míč. Pokud ne, tak my vozíme hromadu míčů, takže vždy je nějaký k dispozici na pláži či k zapůjčení u apartmánu.

Jak je to s in-line bruslením?

V Lignanu je pár stezek, kde je možné bruslit. Nicméně využíváme toho, že do Lignana jezdíme na začátku a konci sezony, tedy v době, kdy je Lignano prádzné a dá se jezdit po silnicích. Větší provoz je vždy pouze o víkendu. Brusle využíváme i k dopravě na pláž.

Co sebou?

Dobrou náladu. Formu. Co si vzít z praktických věcí zasíláme spolu s instrukcemi kdy a kam a jak se dostavit. Ve stručnosti - sportovní oblečení, věci na pláž, spacák či povlečení, oblečení na chladné zimní večery, brusle, ...

Jak rezervovat?

Poslat mail a společně provedeme výběr apartmánu. Cca 2 měsíce před odjezdem požadujeme úhradu zálohy na ubytování. Záloha je nevratná. Doplatek je na místě v hotovosti či převodem předem na účet.

Je v ceně pojištění?

Ne, cestovní pojištění není v ceně. Doporučujeme si ho uzavřít. Můžeme ho nabídnout i přímo my. Zejména pro rodiny s dětmi je vhodné si uzavřít i cestovní pojištění s připojištěním storna pobytu.

Kdo akci organizuje?

Akci od začátku, tedy od roku 2000, organizuje cestovní kancelář BlueSport.cz provozovaná firmou HCZ spol. s r.o. CK BlueSport.cz je řádně pojištěná cestovní kancelář. Pobyty na akci se, pokud zde není uvedeno jinak, řídí Všeobecnými podmínkami CK BlueSport.cz.